Tartalomjegyzék
Az uborka diéta étrend rendkívül jól variálható. Az uborka a szervezetünk számára igazán hasznos zöldség, hiszen bár a zöldségekhez képest viszonylag alacsony a vitamin- és ásványi anyag tartalma, mégis az egyik legegészségesebb élelmiszer.
Ennek okai:
- Alacsony a kalóriatartalma, így a fogyókúrákba jól beilleszthető
- Egész évben elérhető, amikor más zöldségeknek nincs szezonja
- Alacsony a glikémiás indexe, így nem emeli meg hirtelen a vércukorszintet
Az uborka kalória- és vitamin tartalma
Az uborka több, mint 90%-a víz, ezért kalóriát alig tartalmaz, 100 gramm uborkában mindössze 15 kalória van. De rendkívül gazdag különféle vitaminokban és ásványi anyagokban, így segít feltölteni a szervezet raktárait. Egyáltalán nem tartalmaz telített zsírt vagy koleszterint. Az uborka héja remek élelmi rost forrás.
Egyúttal lúgosító és méregtelenítő hatásának köszönhetően segít a lerakódott salakanyagok megszabadításában, beindítja az anyagcserét, ezáltal könnyedebben lemehetnek a nemkívánatos kilók.
Uborka fogyasztása diétás étrend esetén
Az alábbi tippek segíthetnek:
- Ébredés után: Érdemes meginni egy pohár vizet legalább harminc perccel étkezés előtt. Segíteni fog a testnek felébredni.
- Reggeli: Vágjunk néhány uborkát és bármely más zöldséget egy szelet vékonyan megkent rozskenyérre, akár vékonyan szelt sovány sonkával is.
- Ebéd: Főzzük levest mindenféle zöldségből. Készíthetünk sült csirkemellet külön, melyet uborkasalátával, paradicsomsalátával fogyasztunk.
- Vacsora: Növényi saláta uborka és más könnyű zöldségekkel, alacsony zsírtartalmú túróval – jó választás a fogyáshoz.
Természetesen a mozgás és életmód váltás nem hagyható ki, ha hosszútávra tervezzük a súlyunk elvesztését.
Uborka diéta étrend kapcsolódó cikk:
https://femina.hu/fogyokura/lapos_has_egy_het_alatt/
Vissza a kategória cikkeihez